top of page
house-512.png
Ahrida Sinagogu

ahrida sinagogu

Pammakaristos Kilisesi (Fethiye Müzesi)

fener  & balat

Fener & Balat Haritası

pammakaristos kilisesi
(fethiye müzesi)

Rum Ortodoks Patrikhanesi

rum ortodoks patrikhanesi

Sultan Selim Camii

sultan selim camii

Rum Ortodoks Patrikhanesi
guideist semt gezileri fener & balat arkaplan

          istanbul'un en renkli bölgelerinden olan cibali, fener ve balat mahallelerinde anlık keşiflerimizin yanısıra; kiliseden çevrilmiş bir camiden rum ortodoks patrikhanesine, bir sefarad sinagogundan ermeni kilisesine kadar pek çok nokta bizleri bekliyor olacak. yukarıda gördüğümüz öne çıkan yerlere ek olarak; aya teodosya kilisesi (gül camii), cibali kapısı, aya nikola kilisesi, bulgar ortodoks kilisesi, kantemir evi, moğollu meryem kilisesi, fener rum lisesi, or ahayim hastanesi, aya dimitri kilisesi, yanbol sinagogu ve balat kapısı da görülebilecek veya bu yapılardan bahsedilebilecektir. öğle yemeğimiz için de elbette, serbest zaman verilecektir.

75 TL (kişi başı)

ücrete dâhil olanlar:
rehberlik hizmetimiz.

 

ücrete dâhil olmayanlar:
kariye'ye giriş ücreti, ulaşım masrafları, öğle yemeği.

notlar: 

- gezimizde içeriden göreceğimiz yerler; sultan selim camii, aya teodosya kilisesi (gül camii), bulgar ortodoks kilisesi (pazar günleri ziyarete açık olmayabilir), rum ortodoks patrikhanesi, pammakaristos kilisesi (fethiye müzesi) ve surp hreşdagabet ermeni kilisesi olacaktır. geriye kalan noktalarsa dışarıdan görülebilecektir.
- cami ziyaretlerimizde başörtüsü genellikle ücretsiz verilmektedir fakat tavsiyemiz kendi başörtünüzü getirmenizdir.
- yürüyerek gezecek olmamız dolayısıylarahat ayakkabılar giyip yanınızda mümkün olduğunca az eşya getirmeye özen göstermeniz sizin için daha yararlı olacaktır.
- buluşma noktamız rum ortodoks patrikhanesi'nin önü olup, rehberiniz ''guideist'' yazılı işaret levhâsıyla sizi bekliyor olacaktır.

- güvenli bir iletişim için, gerekmesi hâlinde turlarımızda discord uygulamasını kullanıyor olacağız. gerekli yönlendirmeler tur başlangıcında yapılacaktır. sağlık nedenlerinden ötürü kulaklık tedarikimiz olmayıp, kendi kulaklıklarınızı getirmeniz tavsiyemizdir. 
- turlarımızda maske takmanın gerekli olduğunu hatırlatır, kendi maskenizi getirmenizi tavsiye ederiz.

- gezimiz 08:30'da başlayıp 17:00 civarında, genellikle or ahayim yahudi hastanesi'ni gördükten sonra sona ermektedir.
- rehberiniz ziyaret sıralamasında değişiklik yapabilir.

- öğle yemeği için mekân tavsiyeleri verilecektir.

- pammakaristos kilisesi (fethiye müzesi) hâlihazırda tamir gördüğünden kapalıdır. bundan ötürü kariye ile ikame edilecektir. 
- kariye'nin çarşamba günleri kapalı olma ihtimali bulunduğundan, gezimiz haftanın geri kalan günlerinde gerçekleştirilmektedir.
- pratikte hâlâ müze olmasından ötürü kariye'ye giriş ücretleri kişi başı 65 liradır.

- 0-6 yaş arası ücretsizdir.
- gezimiz 0-6 yaş arası çocuklar hariç en fazla 10 kişiliktir.

- fiyatlarımıza kdv dâhildir.
 

- ziyaretlerde kolaylık sağlaması bakımından müze kart'ı öneriyoruz. kart ücretlerini aşağıdaki bağlantıya tıklayarak öğrenebilirsiniz;

daha fazlası
bottom of page